OCZYSZCZALNIE GMINNE, KOMUNALNE do 10000RLM


Do wielkości 2 000 RLM-ów możemy dostarczyć oczyszczalnie w prefabrykowanych zbiornikach z żebrowanych płyt PP. Umożliwia to błyskawiczny montaż oczyszczalni na budowie - prefabrykowane zbiorniki zawierają niezbędną technologie tj. system napowietrzania, mieszadła, pompy, osadniki wtórne itp.  Skraca to do minimum prace budowlane.

Powyżej 2 000 RLM-ów ekonomicznie uzasadnione jest wykonywanie oczyszczalni
w oparciu o tradycyjną metodę wykonania żelbetowych zbiorników technologicznych.
W takim przypadku dostarczamy technologie (wraz z projektem technologicznym
i budowlanym) do montażu w zbiornikach betonowych. Również mniejsze oczyszczalnie (od 600 do 2 000 RLM-ów)  na życzenie Inwestora możemy wykonać w technologii żelbetowej. Jest to kwestia kalkulacji czasu realizacji do kosztów inwestycyjnych.


W oczyszczalniach gdzie należy rozwiązać problem gospodarki osadowej proponujemy zastosowanie dehydratora ślimakowego. Urządzenie to wymyślone przez japońskich naukowców umożliwia zagęszczenie osadu pobieranego bezpośrednio z reaktora biologicznego. Redukuje to konieczność wybudowania zbiornika osadów. Inną zaletą dehydratora jest jego niska potrzeba energii elektrycznej - zaintsalowane moce są o rząd wielkości mniejsze od mocy potrzebnych przy użyciu wirówek.
Dodatkowo małe gabaryty pozwalają na instalacje dehydratora w istniejących oczyszczalniach bez konieczności rozbudowy obiektów kubaturowych jak również bez konieczności budowania zbiorników do grawitacyjnego zageszczania osadów.

Home    O firmie    Oczyszczalnie ścieków    Zbiorniki    Inne    Separatory    Kontakt